Hakkımızda

 
 
 

TARİHÇE :

1960’lı yıllarda Trabzon’da başlayan ticari faaliyetlerimiz, inşaat malzemeleri konularında 1973’lü yıllarda İstanbul’da devam etmiştir. O dönemlerde çimento piyasalarıyla devamlı ve sıkı ilişkilerimizin olması nedeniyle müşteri ve pazar payımız kısmen oluştuğu için hazır beton konusunda yatırım yapma fikrimiz oluşmuştu. Uygulama için yatırım teşvikini de aldığımız dönemlerde, Set Beton A.Ş. firması, Hadımköy bölgesinde bir tesis kurmayı düşünüyordu; girişimlerimiz neticesinde tesis kurmaktan vazgeçerek pazardaki beton talebini bizim üzerimizden karşılamaya karar vermiştir. Böylece 1992 yılında kurduğumuz Onur İnşaat Malz. San. ve Tic. A.Ş. unvanlı firmamız 1994 yılında hazır beton sektörüne adım atmış oldu.

 

Yaklaşık 5 yıllık birliktelikten sonra 1999 yılında Set Beton’la olan işbirliğimizi bitirdik ve hızla yeniden yapılandık. Onur Beton ismi, logosu ve tescilleri belirlendi. Gerekli standartlarla ilgili çalışmalar tamamlandı. Genel müşteri memnuniyeti ve kaliteli üretim konularını öncelikli hedefimiz kabul ederek, sektörde lider marka olma yolundaki çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Halihazırda; Hadımköy Bölgesinde kurulu 2 adet, Eyüp (Habipler sınırı) bölgesinde kurulu 1 adet ve Kırklareli Babaeski Bölgesinde kurulu 1 adet beton üretim santralimizle hizmet vermekteyiz.

 

yonetimkurulu02

 

Mehmet Ali Onur

Yönetim Kurulu Baskani

 

Cengiz Onur

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Emine Onur

Yönetim Kurulu Üyesi
 
 

1960’li yillarda Trabzon’da gida toptanciligi ve insaat malzemeleri alaninda sahis sirketi olarak ise baslayan Mustafa Onur, 1970 yilinda Mustafa Onur ve Kardesleri Kolektif Sirketi’ni kurdu. 1973’te kardesleri ile yollarini ayiran Onur, ogullari ile kolektif sirket yapisini devam ettirdi. 1976 yilinda Istanbul’da açtigi sube ile insaat malzemeleri ve çimento bayiligi alaninda uzmanlasmaya basladi.